• Wyróżniamy najlepsze placówki ochrony zdrowia w Polsce
  • Nagradzamy za jakość i profesjonalizm!
  • Promujemy tych, dla których pacjent jest najwyższą wartością!

Gala

W zabytkowych, urokliwych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.
 
Nasz Certyfikat od 2014 roku promuje najlepsze polskie podmioty, instytucje i firmy działające w sektorze ochrony zdrowia oraz branżach pokrewnych (np. farmaceutycznej czy SPA). Godło "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia" otrzymują m.in. szpitale, przychodnie, sanatoria, gabinety lekarskie, gabinety SPA, firmy farmaceutyczne, które cechują się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami. Certyfikaty przyznaje Kapituła złożona z naukowców i praktyków zarządzania.  
 
Gala stanowiła okazję do ogłoszenia wyników Konkursu oraz zaprezentowania i promocji jego Laureatów, w tym m.in. szpitali, przychodni i firm medycznych. Najważniejszym punktem uroczystości było, jak co roku, wręczenie Certyfikatów przyznanych w Konkursie. Odebrali je menedżerowie nagrodzonych podmiotów, reprezentujący instytucje sektora ochrony zdrowia z całej Polski. Gali towarzyszył koncert muzyki klasycznej oraz bankiet wydany na cześć Laureatów Konkursu.
 
-Nasi Goście odebrali gratulacje i dokumenty potwierdzające przyznanie im konkursowych laurów. W trakcie uroczystości uczestnicy Gali mogli wysłuchać wspaniałych wykonań utworów z repertuaru operowego, w tym m.in. „Prząśniczki” Stanisława Moniuszko czy „O mio babbino caro” Giacomo Pucciniego i Giovacchino Forzano. Gala była okazją do integracji środowiska medycznego, wymiany doświadczeń, dyskusji o bieżących problemach branży – relacjonuje Piotr Celej, Prezes Zarządu Quality Institute, organizatora Konkursu.
 
Konkurs „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” obejmuje realizację na rzecz uczestników usługi certyfikacji jakości, w trakcie której każdy podmiot sektora branży medycznej jest analizowany i oceniany przez ekspertów Kapituły Konkursowej. Przyglądają się oni różnym aspektom działalności jednostki: od stosowanych przez nią narzędzi marketingu, po sposoby budowania pozycji konkurencyjnej na rynku ochrony zdrowia. Podmiot, który pozytywnie przejdzie usługę certyfikacji, otrzymuje prawo posługiwania się w swojej komunikacji marketingowej (przez okres roku) znakiem jakości (godłem promocyjnym) „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.
 
Gala finałowa Konkursu, już po raz drugi, odbyła się w historycznym Dworku Białoprądnickiem, położonym w sercu malowniczego Parku im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Historia Dworku Białoprądnickiego sięga połowy XVI wieku, kiedy to z inicjatywy biskupa krakowskiego, kanclerza Samuela Maciejowskiego wybudowano tu dostojną, renesansową rezydencję. Swój wkład w modernizację obiektu wniósł w późniejszych latach Franciszek Placidi – włoski architekt i rzeźbiarz, jeden z największych twórców europejskiego baroku. Historia Dworku obfituje w związki z najwybitniejszymi postaciami kultury i historii Polski – zachwycał się nim poeta Jan Kochanowski, bywał tu Mikołaj Rej, opisał go w pierwszym polskim dramacie Łukasz Górnicki, pod drzewem w przypałacowym ogrodzie odpoczywał Tadeusz Kościuszko, a swoje pracownie malarskie prowadzili tu Jacek Malczewski i Olga Boznańska. W okresie PRL Dworek był słynnym na całą Polskę centrum muzyki jazzowej – grywali tu m.in. Andrzej Zaucha i Jan Ptaszyn Wróblewski.